FiBERLİ’ye bir A’design ödülü daha!

Antalya’nın imzası haline gelmiş Düden Şelalesinin aydınlatma tasarımını ve uygulamasını üstlenen Fiberli yarışmaya “Bridal Düden Waterfall” adı ile katıldı. Fiberli CEO’su Cengiz Şentürk liderliğinde, ürünleri AR-GE merkezimiz tarafından tasarlanan ve şirket bünyesinde bulunan aydınlatma tasarımı markamız TECOLIGHT ekibi ile aydınlatma tasarımı yapılan proje görenlerde hayranlık uyandırıyor.

Hazırlanan tasarım ile aydınlatma unsurları kullanılarak bu gösterişli şelale, bembeyaz elbisesi ile göz kamaştıran bir geline büründü. Etrafındaki 5000 metrekarelik görkemli kayalığın detayları ise ateş böceğini andıran armatürler ile ortaya çıkarıldı.

Gündüz güneş ışığı ile ziyaret durağı olan bu doğal güzellik, tasarımı ve uygulaması ile gece de aynı görkemi ile ziyaretçilerin ilgi odağı oluyor.

Çevreye duyarlılık ve estetik beraberce ön planda

Denizden ve karadan görülebilen şelalenin tasarımında enerji verimliliği yüksek, özel tasarım ürünler kullanıldı. Proje, 72 LEDli, her biri açılandırılabilen özel tasarım projektörler ile, tuzlu su ve dalga gibi doğa koşullarına dayanabilir, güneş enerjisi ile çalışan ve yanıp sönme özelliği ile ışıltılı bir efekt verebilen armatürler olmak üzere iki çeşit ürün ile aydınlatıldı. Bu sayede, hem etrafındaki yerleşim alanına hem de şelalenin doğasına zarar vermeyen bir aydınlatma projesi olarak anılıyor. Düden Şelalesi, uçakların iniş rotasında olması ile gece tüm görkemi ile Antalya’ya gelen yolcuları karşılıyor.

Daha önce iki ürünü birden A’design tasarım ödülü alan Fiberli, bu kez aydınlatma tasarımı ile aldığı ödül ile sektördeki bilgisini ve yeteneklerini bir kez daha göz önüne seriyor.


FiBERLİ’ye bir A’design ödülü daha!
FiBERLİ’ye bir A’design ödülü daha!
FiBERLİ’ye bir A’design ödülü daha!
FiBERLİ’ye bir A’design ödülü daha!